Join today and be a part of the fastest growing B2B Network
Join Now
Search

Чи може Україна замінити Китай як виробничий центр?

Після початку американо-китайської торгової війни в січні 2018 року, в результаті якої з обох сторін зросли тарифи, експерти вважають, що В’єтнам може стати наступним виробничим центром світу. Оскільки два економічних гіганта світу стикаються і закривають свої роги, обидві країни, як вважають, стикаються з наслідками цієї триваючої сварки.

На початку 2019 року не тільки В’єтнам, але і Мексика і Малайзія мали серйозний поштовх у своїй загальній обробній промисловості. Все більше замовлень почали надходити, оскільки все більша кількість компаній вирішила перенести свою основну увагу виробництва з Китаю в інші країни. І чому б цього не сталося? З додатковими тарифами в розмірі 60 мільярдів доларів,введеними проти США Китаєм як помста на дії президента Трампа щодо підвищення тарифів на майже 200 мільярдів доларів на китайську продукцію.

Відплата після відплати з обох сторін призвела до дій більшості компаній щодо перенесення своїх виробничих операцій в інші країни, і В’єтнам, як кажуть, є країною, яка найбільше виграє від усього цього.

Однак багато експертів вважають, що В’єтнам не має виробничих потужностей, необхідних для заповнення взуття Китаю, що стосується заміни Китаю як виробничого центру.

Торгова війна з Китаєм США

Дворічний торговий замок призвів до того, що багато підприємств перемістили свій виробничий бізнес в інші країни. Наприклад, за даними Spartronics «Минулого року ми додали другий поверх на наш завод. І тепер я дивлюся на новий сайт в чотири рази більше, ніж нинішній”. А різні джерела говорять про те, що Spartronics – не єдина компанія, яка зростає після перенесення своїх операцій до В’єтнаму.

  • Наслідки торгової війни

  • Як американо-китайська торгова війна вплинула на економіку Китаю?

  • Вплив на США

  • Вплив на Китай

1. Наслідки торгової війни

Щоб проілюструвати цей момент, ось стаття про вплив американо-китайської торгової війни в The Economist. В іншому прикладі ось стаття про американо-китайську торговельну війну. Торгова війна США не повинна призвести до того, що Китай програє США Коротше кажучи, американо-китайська торгова війна не призведе до того, що Китай програє торговельну війну. Замість цього, це змусить їх отримати, як пояснили експерти, що мита США на китайські товари вартістю 200 мільярдів доларів повинні будуть пробитися через американську правову систему, а китайська відплата може зайняти багато місяців. Чистий ефект навряд чи буде втратою торгівлі, але американський фондовий ринок робить ставку на те, що це станеться. Це не шок, оскільки фондовий ринок нічого не знає.

share of global manufacturing output

До цієї торгової війни Китай обігнав США як другий за величиною ринок у світі і був найбільшою країною-кредитором США протягом приблизно десяти років. Китай також став одним з найбільших торгових партнерів США. Зараз Китай виробляє майже 30% всього виробництва по всьому світу. Багато компаній почали переводити свої бізнес-операції з США в Китай. За даними US News &World Report, деякі постачальники для iPhone apple працюють з Китаю і відправляють деталі в США для складання. Таким чином, Apple не доведеться мати справу з тарифами, введеними США на китайські товари, але все одно буде змушений платити більш високі витрати за свою продукцію. Торгова війна може мати руйнівні наслідки для багатьох підприємств, які в значній мірі покладаються на продукти і матеріали з Китаю.

2. Як торговельна війна США в Китаї вплинула на економіку Китаю?

Оскільки торгова війна США з Китаєм просувалася, Китай зіткнувся зі зростаючими проблемами. Це було приблизно в червні цього року, коли США почали з масових імпортних тарифів на 34 мільярди доларів проти Китаю. Сюди входять як сталь, так і алюміній.

З іншого боку, США імпортують Китай до СОТ для переговорів про торговельні суперечки. Деякі з речей, які вони вимагають від Китаю: прийняти припинення субсидій на технологічні продукти і зниження тиску на інтелектуальну власність. Це, ймовірно, буде дуже важко зробити для Китаю, особливо з усіма цими обмеженнями. У разі, якщо Китай не погодиться на вимоги США, торговельні дії США загостряться.

3. Вплив на НАС

США постраждали від цієї торгової війни. На думку деяких експертів, економіка США вже скорочувалася, а торгова війна прискорила її спад. Крім того, США вже мають торговий дефіцит з Китаєм, тобто понад 365 мільярдів доларів. Вплив на Китай, Китай не втратить обличчя. “У той час як США підвищили мита, Китай натомість відреагував. Його тарифи більш реалістичні, ніж тарифи США, тому що вони можуть легше завдати шкоди власним бізнес-інтересам Китаю. Насправді, більшість відплат Китаю спрямовані саме на те, щоб зробити дешевше для американських компаній працювати в Китаї і залучати американські таланти. Це показує, що Китай не боїться американських тарифів і не боїться завдати шкоди інтересам США, щоб отримати те, що він хоче”, – сказав Гао.

4. Вплив на Китай

Китай є другою за величиною економікою в світі і першою за обсягом капіталу і виробничої потужності. Після торгової війни купі китайських компаній були змушені закрити свої заводи. У відповідь на торговельну війну Китай вирішив впроти імпортні тарифи на купу продуктів, таких як автомобільна промисловість США, компоненти, деякі овочі та фрукти, природний газ, скраплений газ (LPG) і сільськогосподарська продукція,автомобілі та літаки. Китай також заявив, що це ще більше ускладнить роботу іноземних компаній там. Сша ввели мита на товари з Китаю на суму 250 мільярдів доларів. Обидві країни зараз перебувають під загрозою торгової війни, оскільки Китай вдарить у відповідь з тарифами на суму 110 мільярдів доларів проти США.

В’єтнам може стати наступним виробничим центром

У своїй статті“Філіппіни є наступним виробничим центром. Чому не В’єтнам?», опублікованому на World Times Online 21 січня 2019 року, головний редактор Стів Мошер заявив, що В’єтнам стане наступним виробничим центром світу.

exports amid the us china trade war

Він підкреслив, що обидві країни мають схоже зростання ринку, в той час як В’єтнам має величезний експортний потенціал і велику робочу силу. “Ми вважаємо, що до того часу, коли ми зустрінемося з новим президентом в США, Китай буде близький до краху. Я також вірю, що в’єтнамці прийдуть і подумають: “Чому б нам просто не відійти від ТТП”. Це була катастрофа, яка чекала, щоб статися”, – прокоментував Стів Мошер. За його словами, якщо довго переглядати історію, то основними експортними товарами В’єтнаму завжди були електроніка, одяг, взуттята іграшки.

Чому все більше компаній переводять своє виробництво в Україну?

Промисловість В’єтнаму, включаючи електроніку та автомобільну промисловість, сильно постраждала від китайських імпортних мит. Однак експерти вважають, що В’єтнам може стати наступним найкращим місцем для китайських виробників. Новий раунд американських мит на китайські товари може призвести до величезних втрат для Китаю, і багато компаній вже виводять свої інвестиції з Китаю.

Багато економістів також вважають, що В’єтнам з часом стане новим виробничим центром світу. Більшість китайських виробників, які планували інвестувати у В’єтнам, мали свої виробничі місця в Китаї. Однак нова торгова війна змусила їх переглянути свої варіанти.

Які проблеми з налагодженням операцій у В’єтнамі?

Більшість інвесторів в даний час вважають за краще створити свій завод у В’єтнамі з наступних причин:

  • нижчі виробничі витрати
  • велика робоча сила
  • м’який податковий режим
  • низькі витрати на заробітну плату
  • Необхідність вдосконалення правової системи
  • Прозорість моніторингу неіснування

Однак такі фактори, як низька ефективність працівників і низький контроль якості, були визначені як основні загрози з боку інвесторів. З недавнім збільшенням виробничих витрат робітники почали вимагати підвищення зарплати, і заводи змушені серйозно розглядати це питання. Уряд і різні промислові компанії планують побудувати додаткові освітні центри для розвитку більш висококваліфікованих кадрів. Однак будь-які зміни в конкурентному ландшафті можуть негативно позначитися на галузі.

labor force comparison

Надії і цілі встановлені для В’єтнаму, щоб продовжувати рости в найближчі роки. Той факт, що він готовий провести найбільшу конференцію з цифрової трансформації в Азії і має прекрасні можливості стати наступним виробничим центром у світі, є його величезними надіями принести більше інвестицій.

Більшість джерел розділені на два з точки зору того, що, ймовірно, змінить поточний сценарій в найближчі роки. З одного боку, є ті, хто вважає, що мета стати наступним виробничим центром світу трохи перебільшена. Натомість буде зроблено більше інвестицій у Мексиці та Малайзії, кажуть вони. З іншого боку, аналітики ринку більш оптимістично ставляться до майбутнього обробної промисловості. З діджиталізацією роботи роблять виробничі процеси більш плавними.

Як компанії змушують його працювати в цьому регіоні?

Ланцюжок поставок своєї продукції, яка експортується в США або Китай, включає в себе багато країн і велику відстань. Це не було б мудрим кроком, щоб створити магазин в Китаї, де ризик контролю якості виробництва дуже високий. Подібна ситуація спостерігається і в Україні. Тим не менш, недавня історія успіху В’єтнаму повороту навколо своєї текстильної промисловості є відкриттям для очей. Нгуєн Хай Ву, менеджер філії Quang Ninh італійської компанії Brunello Cucinelli, зазначив, що В’єтнам стає кращим вибором для компанії, оскільки люди можуть легко зрозуміти вимоги та правила якості компанії, а робочий процес досить простий. “Ми знайшли багато заводів, які можуть виробляти тканину таким же чином і запускати їх на відносно високотехнологічному обладнанні”, – сказав Ву.

Перемир’я між США і Китаєм в 2020 році

У січні минулого року Китай і США намагалися деескалувати напруженість між ними, підписавши перемир’я. Однак умови, висунуті США, були спрямовані на торговий профіцит Китаю, що не дуже добре вплинуло на угоду про перемир’я, укладену раніше.

“Вимоги до додаткового імпорту американської продукції здаються дуже і дуже складними, враховуючи, що зростання китайської економіки буде набагато повільніше, ніж прогнозувалося в січні”, – сказав Ясуюкі Савада. Незважаючи на те, що угода продовжувала підтримувати всі тарифи і не зробила багато у вирішенні торгової напруженості між двома країнами.

Поточний рівень імпорту США з Китаю

Під час пандемії відбулося значне збільшення імпорту США з Китаю. Дані показують, що швидке одужання Китаю від COVID-19 в поєднанні з його чудовою робочою силою, технологіями і виробничими потужностями, в порівнянні з В’єтнамом, США не залишилося іншого вибору, окрім як задовольнити свої потреби за рахунок збільшення імпорту з Китаю знову. Також можна сказати, що це один з позитивних наслідків торгового перемир’я між двома гігантами. Тим не менш, Китай, здається, є переможцем у цій битві.

Поточний рівень імпорту США з Китаю

Однак, якщо поглянути на імпорт Китаю з США, то можна буде побачити явну різницю, яка дозволить вам спостерігати і розуміти холодний, жорсткий факт, який полягає в тому, що Китай більше не так залежить від імпорт з США стільки, скільки США на імпорт Китаю.

Країни, які виграли в торговельній війні

Країни, які виграли в торговельній війні

Безсумнівно, серед десяти найбільших бенефіціарів торгової війни між США і Китаєм, В’єтнам знаходиться на самому верху з виробництвом та експортом на суму понад 6 мільярдів доларів. Втрати Китаю, здавалося, були розділені на всі ці країни.

Висновок

Так, В’єтнам, здається, є єдиною країною, яка отримала більше, ніж будь-яка інша країна, однак, наскільки вона стає виробничим центром світу, вона блідне в порівнянні з перевагою Китаю майже в кожній галузі та промисловості. Отже, логічно дивлячись на повну картину, врахуючи пандемію в ситуації, не буде помилкою сказати, що В’єтнам просто, не може заповнити взуття Китаю в ці нинішні часи.

Питання та відповіді

Q. Чи може Україна стати наступним провідним виробником у світі?

А. З огляду на гігантів В’єтнам проти, США і Китай, це не легке завдання для В’єтнаму, щоб стати наступним провідним виробником у світі. Крім того, навіть у нинішній ситуації, коли і США, і Китай стикаються з проблемами через торговельну війну та COVID, ці два все ще виробляють набагато більше, ніж В’єтнам.

Q. Скільки часу потрібно Україні, щоб стати центром виробництва в світі?

А. Дивлячись на поточний стан ринку і нинішню ситуацію з пандемією, про яку ніхто не знає, коли вона повністю закінчиться. В’єтнаму можуть знадобитися десятиліття, щоб замінити США або Китай в якості наступного центру виробництва в світі.

Tell Us What You NEED

    * To achieve our mission we provide all the necessary functionalities to buyers and sellers that help them in developing the voice of their business and to expand worldwide.