Протягом багатьох років наш світ пройшов через різні економічні системи і різні схильності до різних законів. Історія їх повна. Меркантилізм також можна сказати, що це один з них. Однак для того, щоб ви зрозуміли, що таке меркантилістська економічна система або що таке меркантилізм, спочатку потрібно мати основне уявлення про те, що таке економіка.
Отже, давайте зробимо це крок за кроком. Економіка визначається як, простими словами, вивчення виробництва, розподілу і споживання товарів і послуг. В основному вона обертається навколо всього, що пов’язано з бізнесом. Він дивиться на те, як виробляються речі і все, що може вплинути на виробництво. Він також дивиться на те, що ви повинні виробляти, чому ви повинні виробляти і для кого ви повинні виробляти. Точно так само, як він уважно дивиться на виробництво і всі його різні аспекти, він також розглядає різні аспекти розподілу і споживання.
Крім того, згідно з економікою, найбільшою проблемою, яку в основному називають основною економічною проблемою, з якою стикається світ, є те, що потреби людей безмежні, а ресурси для їх виконання обмежені. Таким чином, ефективно використовувати ресурси, які у вас є для того, щоб задовольнити більшість ваших потреб, – це те, чого нас вчить економіка.
Що таке економічна система?
Тепер, коли ми маємо базове розуміння того, що таке економіка, ми перейдемо до того, що таке економічні системи. Отже, як і у всьому іншому, існують різні способи, за допомогою яких люди можуть вибрати для виконання простого завдання. Так само і з економікою. Економічна система, простими словами, – це процес, який використовується людьми, через який вони організовують своє виробництво, розподіл і споживання. Тепер є чотири речі, на яких базується ваше виробництво, і вони називаються факторами виробництва. Земля, праця, капітал і підприємництво є чотирма факторами виробництва, які регулюються по-різному в різних економічних системах.
Що таке меркантилізм?
Переходячи до меркантилізму, так що меркантилістська економічна система була вперше введена і практикується в період між 1500-1700-ми роками в Європі. Тепер він також практикувався і в інших частинах світу, таких як британці.
Під меркантилізмом загальне багатство країни визначається загальним обсягом дорогоцінних металів, які вони мають, в основному золото і срібло. Таким чином, ви можете собі уявити стурбованість уряду накопиченням золота і срібла. Що б не робив уряд, він повинен був гарантувати, що їх золотовалютні резерви збільшуються.
Тепер, щоб збільшити свої золотовалютні резерви, країні необхідно було мати сприятливе або позитивне сальдо торгівлі, де їх експорт був більше, ніж їх імпорт. Давайте візьмемо приклад нормального бізнесу, якщо ви хочете, щоб ваш бізнес був успішним, вам потрібно буде мати більший приплив грошових коштів або ресурсів в порівнянні з його відтоком. Це означає, простими словами, що ваші продажі більше, ніж ваші покупки. Це допоможе вашому бізнесу отримати прибуток. Чим вище різниця між ними, тим більше прибутку зробить ваш бізнес. Так само країнам потрібно було менше купувати і продавати більше, щоб підтримувати сприятливий торговий баланс. Це призведе до того, що інші країни спробують компенсувати різницю, даючи їм золото, срібло та інші дорогоцінні метали.
Тепер, повертаючись до періоду часу 1500-1700-х років, це був час, коли було багато колоній. Колоніальна система була на волі. Тепер батьківщина була тією, хто скористався цією економічною системою. Вони імпортували сировину і поставки зі своїх колоній, і, використовуючи свої чудові промислові можливості, країни-матері будуть створювати готову продукцію. Додавши цінність до цієї сировини, вони підвищать ціни і будуть продавати їх назад або експортувати їх в колонії знову.
Колонії також будуть служити ринком і для материнських країн. Продаючи товари за підвищеними цінами, людям колоній батьківщина робила б величезні прибутки.
Тепер ця економічна система також має певні переваги і недоліки, як і будь-яка інша економічна система в світі.
Переваги
- Збільшення розвитку: Торгівля між країнами призводить до більш швидких темпів розвитку для обох країн, що беруть участь у діяльності.
- Збільшення багатства: Меркантилізм дозволяє рідній країні накопичувати багатство набагато швидше, ніж інші економічні системи.
- Це допомагає знизити рівень безробіття: Торгівля між країнами відкриває можливості для роботи та працевлаштування для людей обох країн, що беруть участь у цій діяльності.
- Це допомагає будувати міцніші відносини: Ділова активність вимагає від обох країн культурних знань один про одного. Цей обмін культурними знаннями дозволяє їм будувати міцніші і триваліші відносини.
Недоліки
- Це більше відповідає інтересам рідної країни: У колоніальну епоху інтереси рідної країни завжди були пріоритетом. Мати-країна, як було видно, пожинає більшу частину нагород у цьому конкретному механізмі торгівлі.
- Це сприяє негативним почуттям у людей колоній: Як б дивно не звучала ця економічна система, меркантилізм дозволив тільки більш сильним країнам пожинати плоди від торгівлі і накопичувати більшу частку багатства, не залишаючи нічого або дуже мало для людей, що живуть в колоніях.
- Це створює ризик виснаження природних ресурсів: На певному клаптику землі існує лише так багато природних ресурсів. Коли країна-мати зосереджується на використанні природних ресурсів як сировини для своєї продукції, то це лише питання часу, поки вони не вичерпаються.
Що є основною економічною проблемою?
Основна економічна проблема виникає з явищем необмежених потреб і наявності дефіцитних ресурсів. В результаті люди повинні зробити вибір, який забезпечить їм найбільшу кількість задоволення.
Яка економічна система в світі найкраща?
Є багато економічних систем, які приходять і йдуть з плином часу. Деякі з них практикуються і сьогодні. Всі вони мають недоліки, які можуть експлуатувати і вигоди, які можуть пожинати плоди. Однак більшість людей вважають, що змішана економічна система краще, ніж інші, в наші дні.