Бізнес електронної комерції Гонконгу швидко розвивався в останні роки, і різні платформи доступні для місцевих і міжнародних роздрібних торговців. Що відрізняє Гонконг, так це наявність як платформ електронної комерції материкового Китаю, так і міжнародних компаній. З такою кількістю можливостей, не завжди зрозуміло, який ринок вибрати.
Очікується, що продажі електронної комерції в Гонконзі зросте на 11,1% річних в 2021 році, оскільки клієнти все частіше роблять покупки в Інтернеті, за даними GlobalData, відомого бізнесу з обробки даних та аналітики.
Очікується, що продажі електронної комерції в Гонконзі знизяться на 8,3% з 22,9 млрд доларів США в 2021 році до 29,0 млрд доларів США в 2024 році,згідно з даними GlobalData e-Commerce Analytics.
Ситуація змінилася в динамічному світі B2B-комерції. Frost &Sullivan прогнозує, що глобальні продажі електронної комерції B2B, як очікується, досягнуть понад 6,6 трильйона доларів до 2020 року, обігнавши бізнес-споживач (B2C) вартістю 3,2 трильйона доларів до 2020 року. В Азії Форрестер прогнозував зростання на 12,1% на рік в B2B електронної комерції, причому ринок B2B є найпоширенішим способом ведення бізнесу, а прийняття ринку B2B процвітає, особливо в Південно-Східній Азії. Схід, Китай та Індія.
Ось 10 успішних B2B підприємств електронної комерції і чому ми вважаємо, що вони є основними основними факторами успіху.
1. eWorldTrade
eWorldTrade є прикладом сюрреалістичного зростання ринку в останнє десятиліття, будучи представленим в якості нового гравця ринку до одного з основних з них сьогодні. В даний час eWorldTrade користується повним списком активних клієнтів, які отримують вигоду від широкого спектру категорій продуктів, доступних на ринку.
eWorldTrade також значно захопив Азіатсько-Тихоокеанський регіон, а Китай і Гонконг є основними торговими напрямками. Особливо в Гонконзі покупці і продавці здатні ознайомитися і здійснювати неоціненні покупки через канал eWorldTrade. Компанія не вважається альтернативою локальним мережам, але активізувалася як основний ринок для B2B електронної комерції в Гонконзі.
Міцне утримання компанії на ринку сформує курс на майбутнє, де вона продовжуватиме зростати та домінувати наринку електронної комерції B 2B.
2. Tmall
Tmall була заснована Alibaba в 2008 році як спін-офф Taobao, щоб задовольнити продавців більш висококласних товарів. Tmall розвивався надзвичайно протягом багатьох років і в даний час є другим за величиною веб-сайтом електронної комерції після Taobao.
Що відрізняє Tmall від останнього, так це те, що він має більш широкий вибір міжнародних і висококласних брендів. Крім того, він в значній мірі використовується для B2C і B2B транзакцій, в той час як роздрібні торговці C2C можна знайти на Taobao.
За його словами, правила продажу на Tmall є одними з найсуворіших в Китаї. У той час як Tmall просить нових продавців сплатити депозит у розмірі приблизно 25 000 доларів США, з вас також стягуватимуться комісійні за продаж та річний сервісний збір.
Галузевий стандарт полягає в тому, щоб найняти партнера Tmall, який може коштувати десятки тисяч доларів просто для початку роботи. Це не так під час продажу на Lazada, де ви можете почати продавати всього лише кілька сотень доларів США.
Якщо ви серйозно ставитеся до виходу на ринки Гонконгу та / або материкового Китаю, маєте довгострокову перспективу та необхідні фінансові ресурси, Tmall може бути одним з найбільших веб-сайтів для розслідування.
3. JD
JD є основним конкурентом Tmall і був створений в 1998 році. Веб-сайт добре відомий своїми складними навичками виконання та логістики, які сприяють високоавтоматизованим процесам.
Варто зазначити, що JD пропонує дві різні платформи: одна для місцевих торговців (JD.com), а інша для транскордонних торговців електронною комерцією (JD.hk). Критична відмінність полягає в тому, що ви отримаєте доступ до ширшої аудиторії через JD.com, але вам також потрібно буде зареєструвати та імпортувати свою продукцію до Китаю.
Це не стосується JD.hk, оскільки товари можуть зберігатися на кабальному складі на материковому Китаї або на об’єкті виконання в Гонконзі, наприклад. Після цього продукція перевозиться прямо до кінцевих покупців в Китаї.
Це значно дешевше, щоб почати продавати на JD, ніж це на Tmall, і вимоги допуску менш обтяжливі. Тим не менш, платформа вимагає, щоб ви керував середнім брендом з десятками мільйонів доларів річного доходу.
Сайти не використовуються міжнародними торговцями, які бажають проводити дослідження ринку за мінімально можливою ціною.
4. Таобао
Taobao є найбільшим веб-сайтом електронної комерції в Китаї, запустивши через рік після JD.com. Alibaba володіє платформою, яка широко використовується покупцями по всьому Китаю, включаючи міста 1-4 рівня.
Хоча Taobao в значній мірі використовується китайськими роздрібними торговцями, іноземні компанії не можуть зареєструватися на веб-сайті і повинні імпортувати свою продукцію в Китай. У результаті необхідно виконати тестування продукту (за потреби), зареєструватися в місцевих органах влади, таких як AQSIQ, і роздрукувати китайські етикетки. Це лише приклади необхідних дій.
Реєстрація та імпорт продукції не завжди є негативною річчю, оскільки вона дозволяє використовувати різні канали розповсюдження, включаючи цегляно-мінометні та інтернет-продажі.
Найпопулярніші продукти Taobao включають в себе наступне:
- Одяг та одяг
- Їжа та напої
- Побутова електроніка та розумні пристрої
- Мама &
- Здоров’я та додаткові продукти
- Спортивне спорядження
Майте на увазі, що ви не можете побудувати інтернет-магазин через гонконгська корпорація; замість цього, ви повинні створити фірму в материковому Китаї, щоб продати на веб-сайті.
5. WeChat
Маючи близько 1 мільярда користувачів у Гонконзі та материковому Китаї, WeChat є найпопулярнішим додатком для соціальних мереж. Додаток був розширений з різними функціями протягом багатьох років, включаючи платіжні рішення, міні-програми та браузер.
Згідно з повідомленнями, WeChat розробив власну екосистему, і користувачам більше не потрібно виходити з програми, оскільки все включено всередину. WeChat – це не чистий ринок електронної комерції так само, як і два інших, а гібрид.
Вважайте його схожим на WhatsApp, де ви можете купувати товари та послуги, стежити за впливовими ними, ділитися контентом у фіді (моменти) та здійснювати платежі.
Іноземні підприємства часто залучають третіх осіб, щоб допомогти їм у створенні місцевої веб-присутності, створенні магазинів WeChat та маркетингу своєї продукції. Незважаючи на те, що це дешевше, ніж продаж на Tmall, наприклад, щомісячні збори можуть сягнути тисяч, якщо не десятки тисяч доларів США.
Як і у випадку з Tmall і JD, сторонні маркетплейси не вітають всіх продавців. Наявність якоїсь присутності бренду в Китаї, адекватних ресурсів та надійного бізнес-плану електронної комерції , як правило, є відправною точкою.
6. Лихоманка постійного струму
Компанія зосереджена в основному на цифрових продуктах, з метою надання актуальної інформації про цифрові камери, об’єктиви, планшети та смартфони. Він був заснований в 2002 році і в основному використовується фотографами і технологічно досвідченими споживачами.
Він має близько 1 мільйона зареєстрованих клієнтів, це, ймовірно, один з найбільших веб-сайтів електронної комерції в Гонконзі. Тут ви знайдете не тільки нові речі, але і продукти, що переховують собі.
Веб-сайт китайською мовою і не повинен бути пріоритетним, якщо ви маєте намір продавати речі в Гонконзі. Є багато додаткових альтернатив, які більше підходять для зарубіжних постачальників.
7. Ціна
Price.com.hk є однією з найпопулярніших платформ електронної комерції в Гонконзі, просуваючи орієнтований на користувача досвід за допомогою аналітики великих даних. Це сервіс порівняння цін, який направляє споживачів на веб-сайти конкретного бренду.
Тут ви знайдете короткий огляд найкращих угод, доступних в даний час.
Веб-сайт приймає понад 2 мільйони щомісячних відвідувачів і містить все, від цифрових продуктів до продуктів способу життя, косметики та автомобілів. У зв’язку з тим, що він доступний не англійською мовою, а тільки кантонською мовою, він використовується виключно в Гонконзі.
Ціна значно зросла і зараз працює близько 200 чоловік.
Як і у випадку з DC Fever, Price.com.hk не найкращий варіант як міжнародний постачальник. Замість цього, у вас є безліч чудових альтернатив, як описано вище.
8. Глобальні джерела
Global Sources – це гонконгська B2B медіакомпанія, якій доручено сприяти торгівлі з Великого Китаю в світ через англійський сайт, який робить товари з Китаю доступними для користувачів, незнайомих з мандарином.
Він збирає інформацію про приблизно 3 мільйони продуктів і понад 196 000 постачальників щороку за допомогою рекламних зусиль на різних медіа-платформах. Компанія також має зручний та ефективний додаток та веб-сайт.
Він відбирає експонентів перед відвідуванням виставки, надає відповідну інформацію про них та відповідних постачальників. Global Sources має понад 1,5 мільйона міжнародних покупців у більш ніж 240 країнах і територіях, на додаток до отримання 43 мільйонів доларів США потенційних клієнтів через виробників.
9. DIY Торгівля
DIYTrade.com був запущений в 1998 році в Гонконзі і в даний час пропонує своїм покупцям більше 5 мільйонів товарів. Це постачальник послуг електронної комерції, який фокусується на наданні МСП необхідних їм рішень і служить глобальною онлайн-бізнес-платформою.
Його успіх пов’язаний з його налаштуванням та інтеграцією з широким спектром платформ. DIYTrade.com пропонує продавцям можливість редагувати і проектувати свої веб-сайти, налаштовувати свій каталог і дозволяти покупцям отримувати доступ до веб-сайту в мобільній версії. Diy бізнес також підтримує комунікаційні платформи, такі як QQ і Skype на своєму веб-сайті.
10. Амазонка
Гонконг не стане винятком, і так само, як місцеві покупці використовують глобальні ринки для здійснення покупок, місцеві виробники та бренди можуть використовувати такі платформи для розширення свого охоплення на нові ринки. Гонконгські роздрібні торговці, які бажають займатися електронною комерцією через Amazon або іншу платформу, повинні забезпечити логістику та виконання замовлень.
Крім того, торговці в Гонконзі можуть вільно використовувати свої власні логістичні домовленості. EasyShip порівнює вартість і терміни доставки міжнародних послуг доставки з Гонконгу. DHL Гонконг, Гонконг Пошта, TNT, UPS і FedEx є лише кількома кур’єрськими фірмами, які обробляють міжнародні пакети.
Отже, які основні загальні основні фактори успіху цих ринків у Гонконзі?
Основними критеріями успіху цих B2B-маркетплейсів були прозорість, видимість ринку та безліч бізнес-рішень для своїх покупців та продавців. Ось чотири фактори успіху, які, на нашу думку, сприяли їх успіху.
- Прийняття омніканальної стратегії
Ці сайти та ринки електронної комерції B2B також мають функції самообслуговування, які надають своїм клієнтам омніканальний досвід, щоб легко отримати доступ до будь-якої інформації про продукти, які вони хочуть придбати на будь-якій платформі. Крім того, покупці і продавці впевнені в безпечних платіжних операціях за допомогою систематичного і безпечного способу оплати.
- Інтеграція процесів, орієнтованих на клієнта
Багато клієнтів виходять на ринок B2B з попереднім досвідом роботи з практичними сайтами електронної комерції B2C. З цим попереднім очікуванням, B2B компанії електронної комерції повинні змінити свої процеси, щоб легко задовольнити потреби та очікування в’їзних покупців і продавців.
- Проста у використанні платформа з великим користувацьким досвідом
Простота використання є настільною проблемою для охоплення користувачів ринку, але не просте завдання в електронній комерції B2B. На відміну від покупців B2C, покупці B2B мають дещо інший досвід покупки, оскільки їм платять за їхню роботу. Вони вважають за краще не витрачати години на перегляд веб-сайтів і каталогу, щоб знайти те, що їм потрібно, особливо якщо це регулярна покупка. Часто у них є бюджет, який може бути предметом попереднього затвердження або вимагати схвалення заявки, перш ніж покупка може бути зроблена. Таким чином, поточні ринки B2B мають особливий вплив на такі функції, як запити на цінові пропозиції, масові замовлення, персоналізовані ціни, а також функції персоналізації для створення майже автономного користувацького досвіду B2B.
Як COVID-19 вплинув на електронну комерцію?
Соціальні заворушення в 2019 році прискорилися пандемією COVID-19, що призвело до збільшення онлайн-покупок основних продуктів. Через втрату споживчого трафіку і доходів кілька цегляних і мінометних магазинів запустили онлайн-модель для взаємодії з клієнтами і просування продажів.
Згідно з дослідженням Visa Consumer Payment Attitudes Attitudes у серпні 2020 року, 52% всіх покупок у Гонконзі під час пандемії були здійснені в Інтернеті, у порівнянні з 40% у період до COVID-19 – тенденція, яка, за прогнозами, збережеться навіть після епідемії. Зростання електронної комерції збільшило використання кредитних карток та альтернативних способів оплати, таких як Alipay, PayPal та Google Pay.
Покращення досвіду оплати клієнтів продовжує залишатися головним пріоритетом для інтернет-магазинів, що призводить до впровадження інноваційних бізнес-моделей, таких як buy now pay пізніше. Наприклад, сінгапурська покупка тепер оплачує пізніше варіант Hoolah, запущений в Гонконзі в листопаді 2020 року, що дозволяє онлайн-споживачам платити трьома безвідсоткова розстрочень.
Ще однією новою бізнес-концепцією є електронна комерція в прямому ефірі, яка набирає обертів. Клієнти можуть дивитися та купувати у каналах відео, розміщених знаменитостями. Споживачі налаштовуються на прямі трансляції , щоб отримувати рекомендації щодо продуктів від своїх улюблених знаменитостей та здійснювати покупки в Інтернеті.